kovometa.sk

Zvárač

Pracovná náplň

– používanie výrobnej dokumentácie, – zváranie kovov v súlade s technickou dokumentáciou,

– stanovovanie vhodných metód zvárania a pracovných postupov,

– používanie zváracích nástrojov a prístrojov, zodpovedanie za ich správne nastavenie a používanie,

– čistenie, leštenie a iné opracovávanie vykonaných zvarov,

– manipulovanie s dielcami,

– ošetrovanie a udržiavanie technického vybavenia v prevádzkovom stave.

Projektant

– statický a dynamický návrh konštrukcií na požadované normové zaťaženia so zreteľom na bezpečnosť, hospodárnosť, požiadavky investora, architekta a ostatných profesií a štátnych orgánov,

– spracovanie statických posudkov ako súčasť finálnej projektovej dokumentácie,

– vypracovanie výrobnej a montážnej dokumentácie oceľových konštrukcií a návrh podrobných detailov so zreteľom na prehľadnosť, presnosť, jednoduchosť montáže a požiadavky danej výrobnej linky a strojného vybavenia.

– spracovanie jednotlivých stupňov projektu ako súčasť finálnej projektovej dokumentácie,

– odborné konzultácie a pružné riešenie prípadných úprav v procese výroby a výstavby danej konštrukcie.

Montér

– vykonávanie práce odborne podľa platnej výkresovej montážnej dokumentácie a technologického postupu montáže,

– riadenie sa vydanými predpismi spoločnosť (pracovné inštrukcie, prevádzkovo-bezpečnostné predpisy, pracovné postupy, normy STN...),

– montovanie stavebných/strojných celkov oceľových konštrukcií a/alebo ich časť podľa technickej/montážnej dokumentácie,

– odstraňovanie zistených odchýlok a nedostatkov,

– dodržiavanie pokynov a nariadení vedúceho montáže a vedúceho montér

    sk_SKSlovak